Gale Wotore przebojem wdarły się na rynek polskich sportów walki. Krwawe walki na gołe pięści? Brzmi idealnie! Czym jest gala Wotore? Gala Wotore – zasady walki – jakie są? Gala Wotore Polska – czy będzie kolejna edycja?

Czym jest gala Wotore?

Gdy na początku 2020 roku federacja organizowała pierwszą galę, wielu kibiców z pewnością zadawało sobie pytanie, czym jest gala Wotore? Premierowa gala Wotore Polska była pierwszym w kraju turniejem na gołe pięści. W turnieju wzięło udział ośmiu zawodników, a główną nagrodą dla zwycięzcy całości było 50 tysięcy złotych.

Gala Wotore – historia

Pierwszy turniej Wotore wygrał Marek Samocuk, który w finale pokonał przez techniczny nokaut Szymona Szynkiewicza. Podczas pierwszej gali Wotore doszło także do super fightu. Łukasz Parobiec, znany między innymi z występów na KSW, pokonał w nim Kamila Mękala.

Turniej Wotore 2 to już bardziej znani zawodnicy w rozpisce. Wziął w nim udział między innymi niezwykle doświadczony zawodnik MMA, Michał Pasternak. Podopieczny Mirosława Oknińskiego przez wielu uznawany był za głównego faworyta i potwierdził swoją dominację na arenie walk.

Pasternak pokonał dwukrotnie Damiana Burego, a w finale zmierzył się z odkryciem turnieju, Kacprem Miklaszem, którego pokonał duszeniem anakonda. Pasternak zgarnął więc 50 tysięcy złotych, a Miklasz - w nagrodę za dobre zaprezentowanie się podczas turnieju - podpisał kontrakt z jedną z największych federacji MMA w Polsce, czyli Fight Exclusive Night.

Podczas Wotore 2 doszło także do super fightów, gdzie wystąpił między innymi Cezary Oleksiejczuk, brat Michała – zawodnika UFC. Młodszy z braci Oleksiejczuk pokonał Damiana Majewskiego przez poddanie i - podobnie jak Miklasz – swoją zawodową karierę w MMA będzie kontynuował w FEN.

Podczas Wotore 3 w turnieju wygrał Piotr "Gruby" Więcławski, który w finale pokonał przez techniczny nokaut Szymona "Shreka" Szynkiewicza. Na trzeciej gali Pasternak zmierzył się o pas w kategorii open, pokonując Marka Samociuka przez techniczny nokaut. W super fightach udział wziął między innymi piekielnie doświadczony zawodnik MMA, Mariusz "Radzik" Radziszewski, który poradził sobie z Saidem Magomedem Abdulkadairovem.

Wotore PPV

Gale Wotore dostępne są wyłącznie w systemie PPV. Cena za transmisję PPV Wotore to 19,99 PLN.

Gala Wotore – zasady walki

Z racji tego, że walki podczas gali Wotore nie odbywają się w klatce czy na ringu, a na otwartej przestrzeni, po pierwszej gali Wotore wielu ekspertów czy kibiców krytykowało zasady walki. Wygrać swój pojedynek można było bowiem przez wypchnięcia rywala z areny walki, co sprawiało, że wielu zawodników unikało pojedynku, czekając na dogodny moment do ataku i próby właśnie wypchnięcia rywala za arenę.

Szefowie Wotore posłuchali głosów kibiców i zmienili zasady. Podczas Wotore 2 wycofano zasadę, że dwa wypchnięcia poza arenę przerywają pojedynek. Zostały więc uderzenia gołymi pięściami, głową, łokciami i kolanami, a także walka w parterze, ale pozbyto się - według fanów - najmniej atrakcyjnego elementu tego typu walk.

Zasady walki na Wotore:

  • Turniej 8-osobowy
  • Walki pozaturniejowe
  • Wyrzucenia z areny nie decydują
  • Uderzenia gołymi pięściami
  • Uderzenia głową w stójce
  • Uderzenia łokciami i kolanami
  • Rzuty, obalenia, dźwignie
  • Arena 9x9m
  • Brak podziału na kategorie wagowe
  • Rundy nielimitowane czasowo
  • Uderzenia głową w parterze

Wotore kontrowersje

Krwawe walki na gołe pięści – czy to na Wotore, czy Gromdzie, czy Genesis – wzbudzały, wzbudzają i będą wzbudzać sporo kontrowersji. Dla wielu nie ma to bowiem nic wspólnego ze sportem, a walki nie przypominają widowiska sportowego, a bijatykę pod sklepem czy dyskoteką. Kontrowersje na Wotore wzbudza głównie fakt, że dozwolone są ciosy głową, co nie jest powszechne w walkach MMA.

Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Wotore planuje organizację kolejnych gali, a Gromda czy Genesis również nie narzekają na wyniki sprzedaży PPV, jasno pokazuje to, że kibice chcą tego oglądać i prędzej zobaczymy kolejne tego typu organizacje, niż podobne produkty znikające z rynku.

Zobacz także nasz ranking najlepszych bukmacherów.


Czym jest gala Wotore?
Wotore to federacja organizująca walki na gołe pięści odbywające się w postaci turnieju.
Jakie panują zasady podczas walk na galach Wotore?
Podstawową zasadą jest oczywiście walka na gołe pięści. W walkach nie ma podziału na kategorie wagowe. Dozwolonymi ciosami są: uderzenia gołymi pięściami, uderzenia głową w stójce, uderzenia łokciami i kolanami, rzuty, obalenia, dźwignie oraz uderzenia głową w parterze.