Zagraniczni Bukmacherzy

Zagraniczni bukmacherzy od wielu lat prowadzą w Polsce działalność związaną z zakładami sportowymi.

Zagraniczni bukmacherzy od wielu lat prowadzą w Polsce działalność związaną z zakładami sportowymi. Napływ nowych bukmacherów zza granicy wzrósł od 2017 roku po wprowadzeniu nowej ustawy hazardowej. U jakich operatorów zagrasz legalnie? Sprawdź, u którego bukmachera zagranicznego odbierzesz najlepsze bonusy.

Zagraniczni bukmacherzy w Polsce

Bukmacherzy zagraniczni śmiało mogą oferować zakłady polskim obywatelom. Warunkiem jest posiadanie licencji Ministerstwa Finansów. Takie zasady obowiązują od wprowadzenia nowelizacji ustawy hazardowej w 2017 roku. Od tego czasu w rankingu bukmacherów pojawiło się kilka ciekawych podmiotów. Parę z nich wyróżnia się mocno na tle polskich operatorów, w tym m.in. Superbet i Betclic. Więcej o nich piszemy w dalszej części tekstu, a poniżej przedstawiamy aktualną listę zagranicznych bukmacherów świadczących legalne usługi w naszym kraju:

Bukmacher

Start działalności

Bonus

Betclic

2017 r.

200 PLN
Superbet2017 r.

3754 PLN

Betcris

2021 r.

1400 PLN
Fortuna2012 r.

635 PLN

PZBuk

2018 r.

250 PLN
Comeon2023 r.

200 PLN

Bwin

Wkrótce-
BetwayWkrótce

-

Betclic

Betclic to francuska firma bukmacherska założona w 2005 roku w Londynie, która posiada siedzibę na Malcie ze względu na korzystniejsze prawo podatkowe. Operator ma licencję w kilku europejskich krajach. Swoje największe udziały posiada we Francji, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce i we Włoszech. Oferta Betclica składa się z ponad 30 dyscyplin sportowych, rozwiniętej sekcji zakładów live i możliwości stawiania zakładów na gry karciane.

Betclic za granicą oferuje jedne z najlepszych bonusów do gry w kasynie w formie podwojenia depozytu, darmowych spinów lub freebetów. Typerzy zakładów sportowych mogą liczyć na wysokie zakłady bez ryzyka oraz promocje tymczasowe na najciekawsze wydarzenia sportowe. Ponadto Betclic zwiększa wygrane przy kuponach akumulowanych. Im więcej zdarzeń, tym większa możliwa wygrana (nawet do 120%).

W Polsce gracze mogą liczyć na zakład bez ryzyka do 200 PLN na pierwszy zakład postawiony w historii konta. W przypadku porażki bukmacher zwraca stawkę bez podatku. Jeśli chcesz uzyskać taki bonus, wystarczy, że założysz konto i uzupełnisz kod promocyjny Betclic. Oprócz wspomnianych promocji Betclic jako jedyny zapewnia dostęp do kursów na FAME MMA.

Superbet

Kolejny zagraniczny bukmacher na naszej liście to Superbet. Firma pochodzi z Rumunii i działa od 2009 roku. Właściciele po kilku latach postanowili rozszerzyć wpływy na kraje Europy Środkowej oraz Zachodniej. Polska stała się pierwszym kierunkiem ekspansji. Pierwsi gracze zaczęli zakładać konta w punktach stacjonarnych w 2017 roku. Trzy lata później możliwość gry otrzymali również gracze internetowi. Obecnie Superbet udostępnia swoją ofertę tylko i wyłącznie przez Internet. Z działalności stacjonarnej zrezygnował w 2023 roku, sprzedając wszystkie punkty naziemne bukmacherowi GO+bet.

Superbet działa na mocy licencji Ministerstwa Finansów, co oznacza, że pomimo bycia zagranicznym podmiotem działa w pełni legalnie. Termin uzyskanego zezwolenia o nr. PS4.6831.5.2019 na prowadzenie działalności online upływa 24 października 2025 roku.

Jeden z pierwszych zagranicznych bukmacherów w Polsce zyskał sympatię dzięki szerokiej ofercie zakładów sportowych, nowoczesnej aplikacji mobilnej, ale przede wszystkim bonusom. Nowi użytkownicy, którzy założą konto, wpisując kod promocyjny Superbet, otrzymują najwyższy cashback na rynku do 3500 PLN, bonus od 1. wpłaty z przystępnymi warunkami obrotu oraz dwa freebety na łączną sumę 54 PLN.

Betcris

Bukmacherem zagranicznym z najdalszego zakątku świata jest Betcris. Firma wiedzie prym w krajach Ameryki Południowej i Środkowej od ponad 30 lat. Część jego odbiorców znajduje się także w niektórych stanach USA.

Betcris zaczął przyjmować polskich graczy w 2021 roku. Aby do tego doszło, operator poczynił kilka istotnych kroków, łącznie z wykupieniem licencji innego bukmachera. I tak o to spółka figuruje w oficjalnych dokumentach jako Mr Bet Zakłady Bukmacherskie sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni.

Czym wyróżnia się Betcris na tle innych zagranicznych bukmacherów prosperujących w Polsce? Największą notę dalibyśmy ofercie na sporty amerykańskie: NBA, NHL, MLB i NFL. Sporo rynków zdarzeń, w tym zakłady na statystyki graczy robią fenomenalną robotę. Bukmachera warto też pochwalić za zróżnicowaną ofertę na E-sport i sporty wirtualne. Do tego dochodzi codzienna opcja wygrania dodatkowych freebetów po zakręceniu tzw. kołem fortuny.

W Betcris kod promocyjny zapewnia wysoki bonus powitalny do 1400 PLN składający się z trzech promocji:

 • 400 PLN bez ryzyka
 • 500 PLN od 2. depozytu
 • 500 PLN od 3 depozytu

Fortuna

Pewnie możesz być zaskoczony pojawieniem się w tym zestawieniu bukmachera Fortuna. Hasło "zagraniczni bukmacherzy" nie kojarzy się graczom z Fortuną. Prawdą jest jednak to, że operator pochodzi z Czech i oprócz dużych udziałów w polskim rynku zakładów bukmacherskich działa również w Słowacji i Węgrzech.

Jako spółka Fortuna Entertainment Group NV działa od 1996 r., początkowo pod nazwą Profesjonał Sp. z o.o. Firma na prowadzenie działalności w Polsce uzyskała licencję od Ministerstwa Finansów 23 stycznia 2012 roku.

Obecnie Fortuna jako jeden z zagranicznych bukmacherów może cieszyć się z bycia drugim największym operatorem zakładów w Polsce. Według danych za drugi kwartał 2021 roku Fortuna posiada ponad 28% udziałów w rynku. Wyżej w tej hierarchii znajduje się tylko STS.

Nowi gracze z kodem promocyjnym Fortuna, mogą liczyć na najlepsze promocje pod względem warunków ich wykorzystania. Wszystkie bonusy nie mają wymagań co do obrotu, a jeden z nich to zupełnie darmowe środki w wysokości 20 PLN za samo założenie i weryfikację konta!

PZBuk

Polskie Zakłady Bukmacherskie - w skrócie PZBuk, działają na polskim rynku od 2018 roku. Właśnie wtedy szwedzka firma Cherry AB założyła w naszym kraju filię, w efekcie czego powstała spółka Cherry Online Polska Sp. z o.o. PZBuk stał się drugim zagranicznym bukmacherem po Betclicu, który wszedł na polski rynek po nowelizacji ustawy hazardowej w 2017 roku.

Cherry AB prężnie działa od 1963 roku i należy do światowych potentatów branży zakładów bukmacherskich. Obejmuje ona aż pięć obszarów hazardu: zakłady, produkcja gier, marketing, technologia gier oraz kasyno. Od 2017 roku spółka jest notowana na giełdzie papierów wartościowych w Sztokholmie.

Gracze mogą skorzystać z oferty powitalnej w formie freebetu do 250 PLN, która jest dostępna przy użyciu kodu bonusowego PZBuk. Kwota zależy od sumy pierwszej wpłaty oraz stawki zakładu:

 • 50 - 99 PLN - freebet 50 PLN
 • 100 - 149 PLN - freebet 100 PLN
 • 150 - 199 PLN - freebet 150 PLN
 • 200 - 249 PLN - freebet 200 PLN
 • 250+ PLN - freebet 250 PLN

ComeOn

Mało kto przypuszczał, że rok 2023 zakończy się pojawieniem kolejnego serwisu bukmacherskiego w naszym kraju. Nowy bukmacher Comeon to drugi operator z zagranicznym kapitałem należący do szwedzkiej firmy Cherry AB, która w Polsce funkcjonuje jako Cherry Online Polska Sp. z o.o.

Bukmacher ofertą oraz wyglądem strony niewiele odbiega od wyżej opisanego PZBuka. Obu operatorów różni głównie oferta powitalna. W ComeOn kod bonusowy gwarantuje zakład bez ryzyka do 200 PLN w gotówce bez wymogów obrotu.

Bwin

Firma Bwin to jeden z najnowszych zagranicznych bukmacherów, który zapowiedział powrót na polski rynek. Austriacki podmiot posiadający w bazie ponad 10 milionów użytkowników w ponad 20 krajach działa na licencji PS4.6831.8.2018. Warto wspomnieć, że licencję Bwin otrzymał poprzez połączenie z Totolotkiem.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty wystartowania polskiej strony internetowej Bwin. Początkowo mówiło się o pierwszej połowie 2023 roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że nowi gracze, wpisując kod promocyjny Bwin będą mogli cieszyć się z bonusów początkiem 2024 roku.

Betway

Ostatnim zagranicznym bukmacherem, który pojawi się niebawem jest Betway. Brytyjska firma jest obecna na rynku zakładów sportowych online od 2006 roku. Świadczy usługi na najwyższym poziomie, co udowodniło, że Betway jest operatorem godnym zaufania i solidnym, a także pomogło firmie zbudować wielomilionową bazę klientów. Największe zaplecze graczy Betway posiada w takich krajach jak:

 • Wielka Brytania
 • Włochy
 • Niemcy
 • Szwecja
 • Dania
 • Hiszpania
 • Francja

Spółka GM Gaming Limited z siedzibą na Malce, której przedstawicielem w Polsce jest Gaming in Poland Sp. z o.o., uzyskała zezwolenie Ministra Finansów w 2021 roku. Betway oficjalnie nadal nie wystartował, ale po zagranicznym bukmacherze można spodziewać się skoku jakościowego, jeśli chodzi o ofertę i promocje w stosunku do innych podmiotów. Jak tylko bukmacher wystartuje z pewnością wraz z nim pojawi się kod promocyjny Betway oferujący najwyższy bonus na start.


Czy zagraniczni bukmacherzy w Polsce są legalni?
Tak, jeśli posiadają aktualną licencję Ministerstwa Finansów.
Czy można w Polsce obstawiać u zagranicznych bukmacherów?
Tak, ale wyłącznie u takich bukmacherów jak: Betclic, Superbet, Fortuna, Betcris, PZBuk, Comeon, Bwin oraz Betway.